עלויות פליירים

עלויות פליירים מתחלקות לכמה גורמים:

א. עלות העיצוב  – כמובן שאתם יכולים לעצב את הפליירים בעצמכם ולכאורה לחסוך את עלות העיצובים. אבל אני ממליץ לעשות זאת רק אם אתם באמת יודעים מה אתם עושים. העלויות של העיצוב הן נמוכות וסבירות וחבל לקחת סיכון. אם אין לכם ניסיון יתכן ותעצבו משהו שיראה לכם טוב על המחשב אבל בפועל יהיה כישלון בהדפסה. כאשר המחירים זולים והעלויות נמוכות באמת שחבל לבזבז את הזמן ולנסות לעצב בעצמכם.

ב. עלות ההדפסה – עלויות ההדפסה משתנות לפי עלויות החומרים, למשל סוג הנייר, הדפסת צבע או הדפסת שחור לבן. יש ניירות שהם פשוטים וזולים וישנם ניירות כרומו בעלי מחירים גבוהים יותר וגם איכות הדפסה גבוהה יותר. גם גודל הנייר וצורת החיתוך משפיעים על המחיר. לדוגמה פליירים לתלייה על דלתות חתוכים בצורה מיוחדת אשר הופכת את תהליך הייצור ליותר מורכב ומעלות את עלות הייצור. ישנם פליירים המגיעים מקופלים כמו ברושורים, גם זה מייקר את הייצור ועלות המוצר. בדרך כלל אין הבדלים משמעותיים בין בתי הדפוס השונים, המכנה המשותף של כל בתי הדפוס הוא שהמחירים יורדים ככל שהכמות כולה. אם תזמינו 20,000 פליירים אז בוודאי שתשלמו יותר מאשר זמנה של 5000 פליירים,  אך אם תחשבו את העלות של פלייר בודד אז תראו שיותר זול להזמין בכמויות גדולות.

ג. עלות ההפצה – עלות ההפצה תלויה במודל ההפצה; ישנם מספר אפשרויות של הפצה ולכל אחד עלות שונה:

1. הפצה פאסיבית – בהפצה פאסיבית כל שתצטרכו זה להניח את הפליירים במקום מסוים, בדרך כלל מקום המיועד מראש לשם כך, שם האנשים יקחו לבד את הפליירים. לדוגמה אם יש לכם שירותי הסעות לשדה התעופה אז תוכלו להשאיר פליירים בבית המלון שם בדרך כלל יש סטנד מיוחד לפליירים על אטרקציות ושירותים לתיירים. מכיוון שרק צריך להגיע לנקודת ההפצה ולהשאיר שם פליירים יתכן שתוכלו לעשות זאת בעצמכם.

2. הפצה מיד ליד – שיטת הפצה זו מתייחסת להעסקת עובדים אשר תפקידים לחלק את הפלירים לעוברים ולשבים, בדרך במרכזי הערים, בצמתים ובמקומות הומי אדם.

3. הפצה בתיבות דואר – בשיטה זו יש לשכור מישהו אשר יעבור בכל בניין וימלא את תיבות הדואר בפלאיירים.

4. הפצה דלת לדלת – בשיטת הפצה זו יש להיכנס אל תוך הבניין ולעבור בין כל הדירות בכל הקומות ולשים פלייר על הדלת. שיטה זו גוזלת זמן ולכן היא יקרה יותר מהפצה בתיבות דואר.

לכל אחת משיטות ההפצה יש קהל יעד אחר ומתאימה לסוג אחר של עסק. למשל מכולת שכונתית תעדיף לחלק פליירים  בתיבות הדואר של השכונה מכיוון שזהו קהל היעד שלה. כל אחד מהפליירים יגיע לקהל ממוקד של תושבי השכונה. לעומת זאת אם המכולת תחלק את אותה כמות הפליירים במרכז העיר אז הם יגיעו לתושבי שכונות שונות ואפילו ערים שונות שעבורם הפלייר אינו רלוונטי.

 

חלוקה זו היא ברמת העיקרון בלבד; יתכן מאוד שעלות ההדפסה כוללת את עלות העיצוב או ואפילו את עלות ההפצה. בין אם כן או בין אם לא, אלו הן עלויות שלא ניתן להימנע מהן גם אם הן מסתתרות תחת סעיפים אחרים.כל העלויות הן הוצאות מוכרות לצרכי מס

 

 

Share and Enjoy: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Digg
  • del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkaGoGo
  • LinkedIn

כתיבת תגובה